Sposoby na usunięcie kolki u małego dziecka

Witam. 13 grudnia 2015 urodziłam córeczke malutka po 2 tygodniach dostała kolek kolki męczą ją nawet w ciągu dnia ale w nocy jeszcze bardziej kupiłam butelki doktora brauna podawałam jej infakol espumisan nic nie pomogło była karmiona bebikiem 1 zmieniłam mleko na bebilon 1 kolki nadal się utrzymują bardzo proszę o jakąś rade czy jest coś na recepte żeby zlikwidować te kolki nie mam już siły patrzeć jak moje dziecko cierpi

Małgorzata Panek

Kolka niemowlęcia jest związana z niedojrzałością przewodu pokarmowego. Leki np Espumisan, dotychczas przez Panią stosowane są właściwe. Celem uniknięcia wzdęć u dziecka, jeśli jest karmione piersią, może Pani wykluczyć ze swojej diety pokarmy pikantne, warzywa strączkowe czy kapustę. Jeśli dziecko przybiera na masie ciała nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam