Sposoby na utrzymanie odpowiedniej ilości pokarmu

Co zrobić by mieć wystarczająca ilośc pokarmu? Minęły juz 3 miesiące a ja nie mam pokarmu. Staram sie jak najcześciej przystawiać dziecko do piersi. Jedynie w nocy sie najadą a w dzień muszę dokarmiać. Pomóżcie bo chciałabym jak najdłużej karmić. Dodam ze po urodzeniu mleka był ogrom ale tylko przez tydzień.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę skontaktować sie z doradcą laktacyjnym. Naprawdę warto. Udzieli Pani wyczerpujących informacji na ten temat, zobaczy czy prawidłowo przystawia Pani dziecko do piersi. Póki co postepuje Pani prawidłowo często przystawiając dziecko. Im większa podaż tym większa produkcja. Może dodatkowo laktator? i Prosze pić herbatki na zwiększenie laktacji.

Witam.

Pani problem jest dość powszechny. Aby laktacja trwała, trzeba ją nieustannie podsycać. Jeśli przystawianie niewiele daje, proszę spróbować odciągać pokarm laktatorem. Dobry skutek przynosi odciąganie pokarmu bądź karmienie co 2 godziny. Jeśli odciągamy-robimy to najpierw po 5 a następnie po 7 minut na każdą pierś. Jeśli karmimy - robimy to na tyle skutecznie ile się da. Laktacja powinna wtedy zostać pobudzona. Dobrym wspomagaczem karmienia są herbatki laktacyjne jednak nie u każdej kobiety dają one pożądany efekt.

Pozdrawiam

Pozdrawiam.