Sposoby na worki pod oczami

Jak zlikwidować worki pod oczami, które są efektem niewyspania?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Przed udaniem się do kosmetyczki warto wypróbować domowe sposoby na worki pod oczami. Do najpopularniejszych metod usuwania tych niedoskonałości należą: okłady z plasterków ogórka, kompresy ze schłodzonych torebek herbaty, przykładanie do oczu schłodzonych żelowych okularów (są dostępne w większości drogerii), nakładanie na powieki pasty z surowego ziemniaka na pół godziny, przykładanie na powieki schłodzonej w zamrażalniku łyżki, wysypianie się,
zdrowa dieta bogata w witaminy, unikanie używek, na przykład alkoholu i papierosów, ograniczenie spożycia soli – nadmierna ilość soli może powodować, że woda zatrzyma się pod oczami i będzie to skutkować workami pod oczami,
stosowanie kremów pod oczy z witaminą K i retinolem,
niepocieranie oczu, noszenie okularów słonecznych z filtrem. Warto stosować kilka domowych sposobów na worki i cienie pod oczami naraz. W ten sposób ich skuteczność będzie większa.

Istnieje kilka metod z zakresu medycyny estetycznej służących likwidacji cieni pod oczami. Każda działa na inną przyczynę, dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w celu określenia jaki problem dominuje u Pana/Pani (niedostateczna ilość tkanki podskórnej, powierzchownie położone naczynia krwionośne czy też przebarwienia posłoneczne) i dokonania odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu. W leczeniu stosujemy mezoterapię, Dermapen z osoczem bogatopłytkowym, laser frakcyjny CO2, wypełnienie doliny łez. Jeszcze lepszy efekt możemy osiągnąć łącząc różne techniki. Zapraszam na konsultację, na pewno dobierzemy odpowiednią indywidualną terapię celowaną.