Sposoby na wspomaganie odporności

Jakimi sposobami wzmocnić odporność???gdyż mam bardzo osłabioną bo co jakiś czas przeziębiam się i choruje..

Dobry wieczór,

Dobrze byłoby Panią zbadać w kierunku obecności objawów sugerujących np. niedobory witaminowe. W procesie wzmacniania odporności ważny jest odpowiedni odpoczynek - sen optymalnie w ilosci 8 h na dobę oraz dobrze zbilansowana dieta i unikanie czynników stresujących. Na rynku są również liczne preparaty, które poprawiają odporność, np. preparaty jeżówki, wyciąg z wątroby rekina grenlandzkiego, czy suplement diety - padma, ew. colostrum. Skuteczność tych preparatów jest różna. Skuteczniejsze od nich są swoiste szczepionki bakteryjne - np. w formie doustnej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Wzmacnianie odporności - droga najprostsza - probiotyk Sanprobi IBS przez 3-5 miesięcy, 1 kapsułka po kolacji. Reguluje florę bakteryjną jelita, poprawia jego funkcje, wzmacnia odporność (synteza dimeru immunoglobuliny IgA zasiedlającego wszystkie śluzówki). Leczenie to zazwyczaj daje ochronę na dalsze 12 miesięcy. Przy stosowaniu antybiotyku zwiększyć dawkę - minimum 2x1 kaps.