Sposoby na wydłużenie stosunku i zadowolenie partnerki

Witam ,mam 19 lat I mam taki problem Gdy uprawiam seks z moją dziewczyną to mój członek nie wytrzymuje dłużej niż 1 minuty i dochodzę i moja partnerka nie jest zadowolona . A chciał bym żeby moj stosunek trwał długo i żebym mógł w końcu zadowolic moją partnerkę.Są jakieś cwiczenia na dłuższy stosunek ? może jakieś tabletki . No w młodości dużo się masturbowałem i teraz też czasami mi się zdaża ale bardzo rzadko już , wychodzi tak z 2 razy w miesiącu,3 to już max.Co mam zrobic ? proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwiększenie częstotliwości stosunków prowadzi do opóźnienia wytrysku. Niektórym mężczyznom pomaga także wypicie na 10-15 minut przed stosunkiem preparatu ziołowego o działaniu uspokajającym . Podobnie wypicie lampki alkoholu może mieć podobne działanie, ale nie powinno być to zbyt często powtarzane, ponieważ sprzyja uzależnieniu od alkoholu. Można także stosować maści lub kremy znieczulające żołądź członka i wydatnie opóźniające wytrysk, lecz wiąże się to z koniecznością użycia prezerwatywy .

Jeśli regularne współżycie z jedną partnerką jest od pół roku i nadal brak kontroli nad wytryskiem oraz czas od penetracji pochwy do wytrysku jest nadal ok.1 minuty - to wtedy można rozpoznać wczesny wytrysk i rozważać ewentualność leczenia. Kontakty, o ile to możliwe, powinny być dość częste, to znaczy około sześciu w miesiącu. Wtedy objaw dość często znika... Ale nie zawsze niestety... Rozwiązany powinien być problem zabezpieczenia, tak zwany stosunek przerywany przyczynia się do utrwalenia, a nawet czasem do nasilenia objawu niekontrolowanego szybkiego wytrysku. Niespełnienie wyżej wymienionych warunków bardzo utrudnia leczenie. W młodym wieku skłonność do zaburzeń wytrysku jest dość powszechna i zwykle przypadłość znika ze stałą partnerką, przy regularnych kontaktach.. Leczeniem zaburzeń wytrysku zajmują się lekarze seksuolodzy. Ciekawe, że w praktyce klinicznej spotykamy się coraz częściej z opóźnieniem wytrysku, także u młodych ludzi. Generalnie chaos, nieuporządkowanie w życiu intymnym zwiększa możliwość zakłóceń w tej sferze.