Sposoby na wyleczenie alergii skórnej na dłoniach

Dzień dobry. Mam 19 lat. Uczyłam się w szkole w zawodzie fryzjer. Niestety na Moich dłoniach pojawiło się uczulenie. Byłam u dermatologów i dowiedziałam się tylko że na środki chemiczne. długo nie jestem w zawodzie a Moje dłonie dalej są w kropkach z wodą oraz Moja skóra okropnie się łuszczy. jaka jest dobra maść na wyleczenie Mojego problemu? na co uważać?

Nalezaloby wykonac testy alergiczne na konkretne alergeny, ustalic dana substancje uczulajaca i ją unikac. Do stosowania zewnetrznego sa srodki, ale musi je zalecic dermatolog na wizycie.

Dzień dobry,
Proszę udać się do poradni alergologicznej na testy alergiczne, aby znaleźć to, co Panią uczula. Bardzo często farby fryzjerskie i inne specyfiki alergizują. Najlepiej, aby wszystkie czynności fryzjerskie wykonywała Pani w rękawiczkach jednorazowych (winylowych lyb nitrylowych, nie lateksowych - też często uczulają). Może Pani pić wapno i brać tabletki antyhistaminowe, aby ograniczyć zmiany alergiczne.

Witam,

Proszę udać się do dermatologa zaleci własciwe maści oraz pielęgnację.
Należy pamiętac o natłuszczaniu dłoni po każdym myciu rąk.
Ważne jest aby bariera lipidowa ( ochronna) była szczelna i zmniejszała ilość czynników alergizujacych.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz