Sposoby na wyleczenie uzależnienia od obgryzania paznokci

Mam 20 lat i obgryzam paznokcie. Nie pomagają mi żadne gorzkie lakiery, próbowałam sama przestać ale to na max 3 miesiące i znowu od początku, znajomi się juz śmieją a rodzice też nie mają już żadnych pomysłów. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Zastanów się, w jakich momentach najczęściej obgryzasz paznokcie i czemu to tak właściwie służy. Dzięki temu będziesz w stanie znaleźć czynność zastępczą, która będzie pełnić podobną rolę.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Polecałabym Pani podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej