Sposoby na wyrównanie długości kończyn po operacji stopy końsko-szpotawej

Witam jak byłem mały miałem noge końska szpotawa, była udana operacja i chodzę i 100%sprawna noga chodź jest ciesz troszkę i 2-3 cm krótsza, myślę że wina gipsu co spowalnia wzrost, delikatnie widać w chodzie brak tych cm i teraz w wieku 25 lat i czy da się jakoś wyrównać te nogi dość tanim i bezpiecznym sposobem ? Czy jestem skazany na podpięte do buta i czy nie zrobienie zabiegu może jakoś wpłynąć na zdrowie konczyn, lub pleców? Dziękuję z góry za pomoc

Witam. Są wykonywane zabiegi wydłużania kości i 2 czy 3 cm skrócenie nie jest probleme, jednak wiąże się to z przecięciem kości i założeniem aparatu wydłużającego "Ilizarowa. To wielomiesięczne i dość kłopotliwe leczenie. Prostszym sposobem jest wyrównanie poprzez odpowiednie buty ortopedyczne. Sprawę trzeba przedyskutować z ortopedą by wybrać mniejsze zło.