Sposoby na wytwarzanie odporności u dzieci

Mój 2-mies. synek chorował na zapalenie oskrzeli, po 2 tyg. od wyjścia ze szpitala zachorował na zapalenie płuc i obturacyjne zapalenie oskrzeli (znów szpital). W domu jest też 2,5-letnia córka, praktycznie cały czas zakatarzona i przeziębiona (teraz-po 3 tyg. przerwie po raz kolejny ostre zapalenie oskrzeli, po raz pierwszy szpital). Jak zbudować odporność u dzieci, zwłaszcza u synka po takim ostrym zapaleniu płuc?

Magdalena StusiĹska

Najlepszą ochroną niemowlaka przed chorobami jest mleko matki- więc najlepiej karmić dziecko naturalnie. Stosując mleka modyfikowane warto zwrócić uwagę, żeby zawierały probiotyki. Warto pamiętać też, aby pomieszczenia w domu były dobrze wietrzone i wentylowane- chłodne, nawilżone powietrze nie podrażnia dróg oddechowych w przeciwieństwie do suchego i ciepłego.