Sposoby na wzdęty brzuch

Witam.Mam taki problem od pewnego czasu mam bardzo wzdenty brzuch mam wrazenie jak by mi sie wątroba zrobiła wieksza a moze żołądek>Moje stolce są w miare regularne ale nie przyjemnie pachna.Czy jest na takie dolegliwosci jakaś rada.(dodam że często pije piwo)

Dzień dobry,

dla pewności polecam zrobić usg jamy brzusznej - skierowanie wystawi lekarz pierwszego kontaktu.

Ponadto może to być spowodowane nieceliakalną nietolerancją glutenu - można zrobić badanie przeciewciał przeciwko gliadynie - lub zwyczajnie odstawić chleb i biały makaron (i piwo) na jakiś czas i sprawdzić czy nastąpi zmiana.

Można również podejrzewa ćnietolerancję laktozy - również do zbadania - wodorowy test oddechowy.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Radziłabym od razu zrezygnować z piwa - im mniej gazowanych napoi tym łatwiej poradzić sobie ze wzdęciami. Ponadto dobrze zastosować probiotyki (najlepiej złożony preparat) - przez okres 4-6 tygodni, wraz z dietą lekkostrawną. Jeżeli nie zauważy Pani poprawy należy udać się do gastrologa.

Witam,

z pewnością proszę ograniczyć piwo. Następnie można wypróbować złożone probiotyki oraz wprowadzić dietę lekkostrawną. Należałoby też przyjrzeć sie Pani diecie. może po konkretnych produktach brzuch robi się wzdęty np. po mleku, pszenicy? Jeżeli będzie miała Pani trudności z ustaleniem jadłospisu zapraszam na konsultację dietetyczną. Jeżeli zaś objawy nie ustąpią zalecam wizytę u gastrologa.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk