Sposoby na wzmocnienie odporności u 6-latki i 2-latki

Witam mam problem z odpornością u córek 6 l.i 2l. starsza ciągle jest chora i wiecznie na antyb.,2-3dni jest ok i znowu kaszel .Mała chyta od starszej i tak od pażdziernika ,tran,wit.C,syropki na odporność ani tabletki od lekarza nic nie pomaga,laryngolog,alergolod ok,już nie wiem co podawać aby były chociaż miesiac zdrowe:(Proszę o pomoc tymbardziej że mała jak ma tylko katar to po 3 dniach jest zapalenie krtani i duszności :(Proszę o pomoc ,lekasz rozkłada ręce a my już nie wiemy co robić .Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Nie mam wystarczających informacji klinicznych, ale możłiwe, że rozwiazaniem byłoby zaprzestanie chodzenia do przedszkola przez starszą z córek, a także kontakt z immunologiem klinicznym, który po badaniu i uszczegółowieniu wywiadu najpewniej znajdzie przyczynę opisanego stnau rzeczy.