Sposoby na wzmocnienie zębów u młodego mężczyzny

Gdy jem bułkę, wydaje się twarda, choć nie jest. Jak mam wzmocnić zęby?

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

Chciałoby się napisać, że trzeba dużo jeść wtedy zęby sobie ćwiczą i tak jak mięśnie na siłowni stają się silniejsze. Można też pomyśleć że założenie na wszystkie zęby tytanowych koron doprowadzi do wzmocnienia uzębienia. W jednym z Jamesów Bondów pewien negatywny bohater miał takie, trzeba przyznać, że były mega silne i wyczyniały cuda. Tak naprawdę jednak jedyne co można zrobić to prawidłowo dbać o higienę, odżywiać się racjonalnie i odwiedzać dentystę od czasu do czasu.
A jeśli bułka wydaje się twarda to jest to najprawdopodobniej wina mięśni uczestniczących w procesie żucia a nie zębów. O ile problem będzie się pogłębiał trzeba skonsultować się między innymi z lekarzem ogólnym ponieważ może to być oznaką różnych chorób, niekoniecznie związanych z jamą ustną.

Trudno cokolwiek zrozumieć z tak krótkiego opisu.. Proszę udać się do stomatologa i przedstawić swój problem. Bez zbadania nie sposób Panu pomóc.