Sposoby na wzrost wagi dla 19-latka

Witam. Mam 18 lat i od 3 lat mam problem z wagą. A dokładnie od 3 lat warze nie zmiennie od 59-62 kilo. Chciałbym przybrać masy tylko po to żeby zbić ją poprzez ćwiczenia i rozbudować swoją masę mięśniową. Co prawda jestem niski i w miarę chudy aczkolwiek jem dość dużo. Co zrobić żeby móc trochę przytyć ? nie podoba mi się to ze jestem tak bardzo chudy. z góry dziękuje za odpowiedź

Przybranie na masie, które się Panu marzy nie jest takie proste - ale jest jak najbardziej wykonalne. Na początek warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie da się tak przybrać na masie, żeby potem w jakiś magiczny sposób na siłowni ta masa zamieniła się w mięśnie. Jeżeli chce się budować masę mięśniową trzeba się na to nastawić w całym postępowaniu, od samego początku. Żeby to osiągnąć potrzebna jest jednocześnie odpowiednia dieta i trening. Dieta taka powinna być dietą wysokokaloryczną, o podniesionej podaży białka, które posłuży do budowy tkanki mięśniowej. Do tego należy zastosować trening siłowy, który da mięśniom odpowiedni sygnał do rozbudowy. Ustalenie szczegółów wymaga analizy konkretnej sytuacji i najlepiej żeby zostało wykonane przez zespół specjalistów - dietetyka i trenera, którzy poprowadzą planowaną metamorfozę. Jeżeli uda się Panu znaleźć kompetentną i dobrze przygotowaną osobę to ustalenie podstaw potrzebnej diety powinno być możliwe w wykonaniu wręcz samego trenera, biorąc pod uwagę brak szczególnych uwarunkowań medycznych dietetyk nie jest tu niezbędny.