Sposoby na złagodzenie bólu wywołany hemoroidami

Witam...jestem na wyjezdzie za granice i zmusziny jestem jeszcze kilka dni tu pozostac..od dwoch dni mam jednak problem..zaczal dokuczac mi hemoroid..prawdopdobnie wywolal go alkochol po weekendowej imprezie..poniewaz moje ubezpieczenie nie obejmie operacji musze zrobic ja w kraju a to minimum 5dni..na domiar zlego kazdy lek kyory moglby mi pomoc wymaga recepty jak wiekszosc lekow tutaj.czy mozecie mi pomoc i podpowiedziec jakie sa domowe srodki lub czynnosci lagodzace objawy i bole?dziekuje

Prawdopodobnie cierpi Pan na tzw. zakrzep hemoroidalny. Bolesny guzek, który nagle pojawił się w odbycie. Właściwie nie ma żadnego sposobu aby szybko złagodzic dolegliwości, poza nacieciem i opróznieniem zakrzepu z zawartości. Może Pan spróbował ustawic łózko, na którym Pan śpi z lekkim skosem w kierunku głowy, na przykład podkładając coś o wysokości około 5cm pod nogi łóżka, To powinno zmniejszyć obrzęk i tym samym ból.