Sposoby na zmniejszenie apetytu

Dzień dobry mam na imię Kasia, 30 lat, ogólnie problemy ze zdrowiem jestem po 2 operacjach kręgosłupa lędź, astma, niedoczynność tarczycy, biorę sporo leków, które w połączeniu sprawiają że mam duży apetyt i to mój główny problem w walce z nadwagą, mam 165cm i ważę 79kg ponieważ przez rok udało mi się schudnąć ok 10kg.chodzę do dietetyka. mam tylko jeden problem i prośbę do Waszych kochanych specjalistów o poradę tabletek hamujących apetyt, skutecznych.to mój jedyny problem.błagam pomóżcie.Kasia

Witam serdecznie,
Pani Kasiu nie istnieje tabletka na hamowanie apetytu, przynajmniej żadna ogólnodostępna bez recepty. U Pani nadmierny apetyt może być spowodowany zaburzeniem szlaków metabolicznych i szlaków nerwowych, które kontrolują uczucie głodu i sytości, albo problem leży głęboko w Pani psychice.
Jeśli korzysta Pani z porad dobrego dietetyka, to zapewne pomoże on Pani uporać się z nadmiernym apetytem poprzez odpowiednio skomponowaną dietę.
Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo przy Pani licznych dolegliwościach z pewnością organizm potrzebuje więcej czasu.
Proszę się nastawić optymistycznie i stosować do zaleceń dietetyka, a nie szukać drogi na skróty bo takowej nie ma.
Pozdrawiam