Sposoby na zmniejszenie popędu seksualnego

Dzień Dobry mam na imię Damian i mam 22 lata . Chciał bym się dowiedzieć jak mógł bym zmniejszyć popęd seksualny mam z tym problem ponieważ cały czas myślę o seksie , masturbuję się, oglądam porografię zdarzało się parenaście razy że skorzystałem z usług poń do towarzystwa z czego nie jestem dumny. Zdaję sobię sprawę że jestem od tego w pełni uzależniony lecz chciałbym z tym skończyć, aby móc normalnie żyć. Myślałem jednak o tym aby zmniejszyć w jakiś sposób popęd seksualny. Proszę o pomoc

Przyznanie się przed sobą, że utraciło się kontrolę nad tym aspektem życia jest pierwszym, bardzo ważnym krokiem na drodze powrotu do równowagi.
Powinno się to czynić w ścisłym kontakcie z psychologiem, najlepiej z psychologiem seksuologiem.
Można zgłosić się też do lekarza seksuologa. Zwykle współpracuje on ze specjalistą uzależnień od emocji, Seksoholizm należy do spectrum takich uzależnień.
W piśmiennictwie polskim są dostępne pozycje Carnesa, uznanego światowego autorytetu w tej problematyce.
Być może w Pile są dostępni psycholodzy seksuolodzy, w każdym razie w Szczecinie i Poznaniu sa takie możliwości.
Nie należy liczyć na farmakologiczne "opanowanie" problemu.
Środki farmaceutyczne w takich przypadkach stosuje się rzadko, tylko w wybranych sytuacjach, bardziej o charakterze obsesyjno-kompulsywnym, ale to są już psychomedyczne niuanse...
Reklamowane w TV i Sieci "suplementy" nie mają żadnego praktycznego zastosowania w tego typu zagadnieniach.
Podsumowując, zachęcam do zgłoszenia się do specjalisty.
Niestety zazwyczaj są to gabinety prywatne, NFZ nie refunduje tego typu świadczeń.
Seksoholicy są w gorszej sytuacji, niż ludzie z chorobą alkoholową, która jest leczona nieodpłatnie.
Coraz częściej do gabinetów trafiają uzależnienia złożone, np. uzależnienie od pornografii oraz gier hazardowych.
Pozdrawiam i życzę uporania się z bolesną utratą kontroli nad swoim życiem.
JW, www.seksuolog.org.pl