Sposoby na zmniejszenie wagi po ciąży

Witam jestem po trzech ciążach i ważę 99 kg przy wzroście 172 cm. chciałabym schudnąć ale nie wiem jak się najlepiej do tego zabrać i co ćwiczyć aby zrzucić zbędne kilogramy. Bardzo proszę o jakieś informację i nakierowanie aby nie nastąpił efekt jo-jo. Dziękuje

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Aby trwale utrzymać zdrową sylwetkę należy zmienić nawyki na stałe. Proszę oprzeć dietę na warzywach, do tego mięso, jaja, ryby, zdrowe tłuszcze, nieco owoców jagodowych, tłusty nabiał. Nie należy bać się tłuszczu (maśło, oliwa, olej kokosowy), za to warto ograniczyć maksymalnie produkty mączne w tym chleb. Tylko prawdziwe, nieprzetworzone jedzenie. Przykładowy jadłospis:
1. śniadanie - jaja w dowolnej formie i warzywa (np. papryka i sałata) - warto ze śniadania wyłączyć produkty węglowodanowe jak chleb i płatki
2. obiad - mięso/jaja/drób/ryba i sałatka np. grecka z oliwą i awokado
3. kolacja - pasta rybna z twarogiem w papryce, omlet, zapiekanka z warzyw i sera
Nie trzeba bać się tłuszczu pod warunkiem, że ograniczymy węglowodany (mąka, chleb, makarony), które powodują wysoki poziom insuliny i tycie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska