Sposoby opanowania negatywnych myśli

W jaki sposób kontrolować swoje myśli żeby nad nimi panować i nie myśleć negatywnie, w jaki sposób reagować na zło ?

Witam,
Trudno jest wpływać skutecznie na sposób,w jaki myślimy,gdyż zależy on od naszych życiowych doświadczeń i przekonań.Jest jednak najczęściej tak,że te same doświadczenia,które w przeszłości spowodowały złe myśli,są już w obecnym okresie nieprzydatne i tylko nawykowo powtarzane.Stąd zachęcam,by wspomógł się Pan pomocą specjalisty i wspólnie z nim znalazł żródło negatywnych myśli a następnie sposób ich zmiany na takie,które obecna Pana wiedza i doświadczenie życiowe uznają za najbardziej słuszne w przystosowaniu.
Zachęcam i pozdrawiam.