Sposoby usunięcia kamienia z nerki

czy kamień w nerce da się rozpóścić? Nerka była wcześniej operowana klasycznie ponieważ przewody moczowe są zwężone.Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie zależy w tym wypadku od rodzaju kamieni, ich lokalizacji i objawów. Na podstawie konsultacji u urologa można będzie rozważyć leczenie farmakologicznie, rozbicie kamieni ultradźwiękami (bezbolesne) i ew. zabieg operacyjny.