Sposoby usuwania żylaków

Jak mam wyleczyć żylaki nóg? Jestem 18-letnim chłopakiem, a żylakami jestem obciążony genetycznie. Na razie mam 2 na prawej nodze; nie są ciągle widoczne; pokazują się, jak trochę postoję, albo posiedzę na słońcu. One mnie wykańczają...Ciągle noszę długie spodnie, bo się wstydzę. Co mam robić? Dajmy na to, że poddałbym się usunięcia ich, stosował odpowiednią profilaktykę i leki to, czy więcej by się nie pojawiły? Proszę o pomoc w mym kłopotliwym problemie.

Dzień dobry,

Pierwszym krokiem jest konsultacja u lekarza flebologa, który przeprowadzi badanie USG z dopplerem i oceni przepływ krwi w żyłach. Na tej podstawie jeśli jakaś żyła będzie niedrożna lekarz jest w stanie zaproponować Panu najbardziej odpowiednią metodę jej usunięcia. W tej chwili dużą popularnością cieszy się metoda z wykorzystaniem pary wodnej, która daje dobre efekty przy żylakach o krętych przebiegach. Można tą metodę łączyć z laserowym leczeniem żylaków. Po zabiegu tego samego dnia wraca Pan do domu i do czynności życia codziennego, więc nie jest potrzebny okres rekonwalescencji jak w przypadku tradycyjnego chirurgicznego usuwania żylaków. Zalecana jest kompresjoterapia, czyli noszenie wyrobów uciskowych, unikanie intensywnego wysiłku przez okres 2 tyg od zabiegu oraz unikanie sauny i solarium. Niestety żadna metoda nie da Panu gwarancji, że nie pojawią się nowe żylaki (tym bardziej, że są one uwarunkowane genetycznie). Natomiast proszę pamiętać, że nie są one jedynie defektem estetycznym ale przede wszystkim problemem zdrowotnym.
Więcej na temat metod usuwania żylaków może Pan przeczytać na: http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/flebologia/

Pozdrawiam serdecznie.