Sposoby zarażenia gruźlicą

W jaki sposób można zarazić się gruźlicą i jak się objawia jak ją można rozpoznać? Jakie trzeba wykonać badania żeby ją wykluczyć?

Objawy są niecharakterystyczne: osłabienie, Zmęczenie, kaszwel, stany podgorączkowe, czasami krwioplucie.
W takim przypadku koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza, wykonać rtg klatki piersiowej i badania bakteriologiczne plwociny