Spotkanie z ojcem po latach

Od 4 lat nie widziałem się z moim ojcem. Kiedy ostatnio się widzieliśmy nie mieliśmy tematu. Ja dobrze się uczę i interesuję się naukami ścisłymi. Mój ojciec interesuje się sportem. Mnie sport w ogóle nie interesuje. Przez 4 lata mój ojciec się do mnie nie odzywał. Mam wrażenie, że się mną nie interesuje. Moja babcia z ciekawości zadzwoniła do niego.Okazało się, że grozi mu ślepota. Przewartościowałem moje relacje z nim. Zaczęliśmy pisać maile. Jak powinno wyglądać nasze spotkanie po latach?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozumiem, że spotkanie z ojcem, którego nie widziałeś cztery lata wzbudza w Tobie lęk i nie wiesz jak się zachować. Pytasz jak powinno wyglądać to spotkanie - nie ma idealnego scenariusza. Po prostu bądź sobą, bądź wiarygodny i szczery w swoich uczuciach i czynach.
Pozdrawiam

Witam, nie widział się Pan z ojcem od 4 lat, ma Pan wrażenie że się Panem nie interesuje. Warto o to zapytać. Czy obawia się Pan czegoś w związku ze spotkaniem, jakie ma Pan oczekiwania wobec tego spotkania? Proszę się zastanowić jak Pan sobie spotkanie wyobraża aby czuł się Pan komfortowo. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl