Spowolnienie rozwoju jaskry młodzieńczej

Witam , Zachorowałem na jaskrę Młodzieńczą w wieku 21 lat w tej chwili mam 31 lat Przyjmuje codziennie krople xalatan . Jakie są szanse ze wieku 60 lat nadal będę dobrze widział? .Wiem ze rozwój jaskry można spowolnić ale chciałbym dowiedzieć na ile lat jest to możliwe pozdrawiam

Witam. zdrowy tryb życia, dużo ruchu , zdrowa żywnośc, mało stresu.truizmy.Proszę popatrzeć na krzywą progresji Pana wyników pola widzenia..Jaskra po 40 a tym bardziej po 60 zasadniczo zwolni.Obecnie jest juz troczę róznych tabletek "na jaskrę".Na razie nie mam zdania co do nich dlatego nie polecam. Być może za 10 lat bedzie terapia genowa w kropelkach lub terapia komórkami macierzystymi. Postęp w okulistyce jest ogromny. Ile Pan ma komórek zwojowych? to tez mozna dokładnie monitorować,Potem jakoś opracować matematycznie. Pozdrawiam serdecznie