Spóźnia mi się miesiacząka - czym może być to spowodowane?

Mam 17 lat i dwa tygodnie temu byłam chora. Brałam przez kilka dni antybiotyk. Pod koniec choroby uprawiałam stosunek i nie zabezpieczaliśmy się, ale trwało to krótko i nie doszliśmy do końca, a mój chłopak jest pewny, że nie doszedł do końca, bo wiedziałby o tym. Boje się , że może to być ciąża, ale nie jestem pewna. Okres spóźnia się 5 dni, a zazwyczaj mam regularne. Jedynie dwa miesiące temu spóżnił się 6 dni, ale wtedy jeszcze nie współżyłam. Czy mam powody do obaw, czy może spoźniać się z powodu choroby albo stresu związanego ze strachem przed ciążą? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Jeżeli nie doszło do wytrysku, mogło dość do kontaktu z preejakulatem. Wydziela się on podczas pobudzenia seksualnego i zawiera plemiki. Dlatego należy wziąć pod uwagą ciążę i wykonać test ciążowy.
Brak miesiączki w terminie w Pani przypadku może być wynikiem przebytej infekcji. Również stres opóźnia pojawienie się okresu.
Pozdrawiam