Spóźnia mi się miesiączka

Witam, od 4 lat biorę tabletki H***. W środę wzięłam ostatnią i teraz mam 7 dniową przerwę ale jest już sobota, a jeszcze nie dostałam miesiączki, gdzie zawsze już miałam. Mam pytanie w ciągu ilu dni w czasie 7 dniowej przerwy powinna pojawić się miesiączka. Z góry dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie z odstawienia może się pojawić w każdym dniu przerwy w przyjmowaniu tabletek, nie ma ścisłej reguły. U niektórych kobiet krwawienie może nie pojawić się w ogóle, na skutek nie wystarczających zmian w wyściółce macicy.
Jeśli tabletki przyjmowane były prawidłowo to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne.