Spóźnia mi się miesiączka czy powinnam się martwić?

Co prawda spóźnia mi się kilka dni ale ja już się martwię, bo nie chciałbym być w ciąży ponieważ ma już ponad rocznego dziecko. Z narzeczonym zabezpieczaliśmy się czyli podczas stosunku miał prezerwatywę za każdym razem sprawdzaliśmy czy nie pękła i było wszystko w porządku a i kilka razy uprawialiśmy stosunek przerywany. Proszę o szybka odpowiedz.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności sugerowałabym wykonać test ciążowy, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Stresowanie się ewentualną ciążą na pewno nie wpłynie pozytywnie na Pani samopoczucie, a dodatkowo może opóźnić wystąpienie okresu. Jak zapewne Pani wie, jest wiele czynników mogących wydłużyć cykl, między innymi wspomniany stres, leki, infekcja, podróż, inne.

Niestety z Pani opisu trudno wnioskować, czy może być Pani w ciąży, ale jeżeli dochodziło do stosunków przerywanych to takie ryzyko oczywiście istnieje.
Pozdrawiam.