Spóźnia mi się miesiączka, dlaczego?

Witam,

moja miesiączka spóźniła mi się 6 dni, tzn. powinnam dostać 29.12.09 natomiast pierwszy dzień miesiączki to 04.01.2010. Następnie mój okres zawsze trwa od 4-5 dni, ta natomiast trwała 3 dni. Po czym 1 dobę nie było okresu, a dzisiaj tj. 07.01 około 16.oo znów miałam krawienie, lecz teraz znowu nic nie mam.

Co to moze znaczyć? Czasem mam dziwne bóle podbrzusza z prawej strony. Muszę dodać, że przez najbliższy czas miałam sporo stresów. A co najwazniejsze, mam problem z codziennymi gęstymi upławami. Czekam na wiztyę u ginekologa.

Proszę bardzo o odpowiedź

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Gęste, białawy śluz szyjkowy to normalna wydzielina, charakterystyczna dla okresu niepłodnego (po oraz przed miesiączką, nie w środku cyklu). Jeżeli nie obserwuje Pani w niej grudek, nie jest żółtawa/zielonkawa, cuchnąca, nie towarzyszy jej świąd lub ból w przedsionku pochwy, to nie ma powodów do obaw. Stres może spowodować zaburzenia miesiączkowania. Niewykluczone, że jest on przyczyną zmiany charakteru krwawienia w trakcie ostatniej miesiączki oraz jej opóźnienia.
Przyczyna bólów w podbrzuszu natomiast wyjaśniona zostanie zapewne podczas wizyty u ginekologa. Dolegliwości takie występują czasem w środku cyklu, towarzysząc owulacji. Możliwe jednak, że ma Pani torbiel jajnika (np. czynnościową, która jest niegroźna i zwykle ustępuje bez leczenia). Dokładny wywiad oraz badanie ginekologiczne i ewentualnie USG zapewne wszystko wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie!