Spóźnia mi się okres 3 miesiące. Co robić?

Witam.
Mam 16 lat i ciągle spóźniają mi się okresy. Pierwszy miałam jak byłam w 2 gim (obecnie jestem w 1 LO). Cykle miesiączkowe pojawiają mi się w przedziale od miesiąca do nawet 3 miesięcy różnicy i zazwyczaj trwały półtora tygodnia. Ostatnią miesiączkę miałam w lipcu, która trwała 3 tygodnie. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego nie mam.

Boję się iść do ginekologa. Nie wiem co mam robić? Nie współżyłam z chłopakiem, ale występowały "palcówki", w której została przebita błona. Tylko że ostatnia była gdzieś w maju, a później miałam okres. Proszę o radę.

Witam serdecznie,

Jeżeli nie doszło do stosunku nie ma możliwości aby była Pani w ciąży. W pierwszych dwóch latach miesiączki mogą być nieregularne i nie jest to nic niepokojącego. Jeżeli taki stan będzie się przedłużał proponuje wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam