Spóźnia mi się okres i czuję duży dyskomfort - czy to może być rak?

Mam 24 lata, w czerwcu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po 2 latach brania. Obecnie okres spóźnia mi się 3 tygodnie, jestem pewna że nie jestem w ciąży. Dokucza mi niestrawność już od dłuższego czasu - lekarka podejrzewała wrzody, ale w sumie to się nie upewniła. Mówiąc krótko - zlekceważyła mnie.

Do nudności i kilku sporadycznych wymiotów, dochodzi dyskomfort w brzuchu. Ciągle czuję się najedzona i zmęczona. Dodatkowo pobolewa mnie podbrzusze i krzyż. Rozpoczęłam nową pracę i nie mam kiedy iść do ginekologa. Co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli w stu procentach jest Pani pewna, że nie mogło dojść do zapłodnienia, to najpewniej objawy ze strony przewodu pokarmowego są niezależne od opóźniania się miesiączki i bóli w podbrzuszu i krzyżu. Te ostatnie zwiastują najpewniej miesiączkę, która jest opóźniona z powodu przyjmowania i odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Cykle mogą być nieregularne nawet przez pół roku po ostatnim opakowaniu hormonów.

Proszę skonsultować swoje dolegliwości gastryczne z lekarzem rodzinnym. Być może konieczna będzie wizyta u gastrologa i wykonanie gastroskopii. Proszę się jednak nie martwić, tego typu objawy zdecydowanie częściej wiążą się z dużo łagodniejszymi od raka chorobami, szczególnie u młodych osób.

Pozdrawiam serdecznie!