Spóźnia mi się okres już dwa tygodnie - czy to może być ciąża?

Okres spóźnia mi się 2 tygodnie, od dwóch dni mam słabe krwawienia, martwię się, mimo że używamy z mężem prezerwatyw, nie pękła nam, ani się nie zsunęła, ale mimo wszystko bardzo się denerwuję.

Czy mogę być w ciąży? Odczuwam ból pleców w okolicy lędźwiowej. Może po prostu przeziębiłam jajniki, a i zaznaczę jeszcze, że mam nieregularne miesiączki:(

Witam serdecznie!
Jeżeli stosują Państwo prezerwatywy zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko ciąży jest niewielkie. Opóźnienie miesiączki przy nieregularnych cyklach nie jest bardzo niepokojące. Jeżeli plamienie ma podobny charakter do Pani normalnych miesiączek, to być może krwawienie się jeszcze nasili.
W celu wykluczenia ciąży może Pani wykonać test ciążowy. Bóle okolicy lędźwiowej nie są typowym objawem pierwszych miesięcy ciąży. Być może bóle są od kręgosłupa. Jeżeli nie odczuwa Pani bólu podbrzusza, nie ma świądu, pieczenia, gorączki to infekcja narządów rodnych jest mało prawdopodobna.
Pozdrawiam