Spóźnia mi się okres po nieudanym in vitro - czy jednak mogłam zajść w ciążę?

Witam!

Mam pytanie, spóźnia mi się okres miesiąc i siedem dni. W kwietniu miałam in vitro, które mi się nie udało. 27 kwietnia dostałam okres, ale następnego do tej pory już nie mam. Czy możliwe jest, że mogłam zajść w ciążę sama? Robiłam test ciążowy i wyszło, że nie jestem, jak zrobię betaHCG czy wyjdzie mi, że jestem? Staram się o dzidzie już 7 lat.

Czy to jest spowodowane stresem? Wcześniej miesiączkę miałam regularnie co 26 dni. Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Negatywny wynik domowego testu ciążowego nie wyklucza ciąży. Testy są wiarygodne dopiero po 14 dniach od owulacji. Warto jednak podkreślić, że wyniki są przybliżone. Skuteczność testów wynosi ok 98%.
Całkowitą pewność daje jedynie oznaczenie betaHCG lub USG wykonane przez lekarza. Oczywiście zachęcam do wykonania badania z krwi.

W przypadku ujemnego wyniku należy odczekać jeszcze tydzień. Jeśli miesiączka nie wystąpi w tym czasie wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Niestety nie podaje Pani przyczyny wykonania IVF, ani wykonanych badań. Zakładam, że Pani teczka z wynikami badań jest pełna, skoro przez 7 lat próby poczęcia nie przynoszą efektu.
Wszystkie wątpliwości proszę omawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, który zna Pani przypadek.

Pozdrawiam