Spóźnia mi się okres po tabletkach antykoncepcyjnych

2 miesiące tematu odstawiałam tabletki antykoncepcyjne i do tej pory nie pojawił mi się okres. Robiłam już kilka testów ciążowych i wszystkie wyszły negatywnie. U ginekologa byłam miesiąc temu a lekarz powiedział żebym odstawiła tabletki i tyle. Wprawdzie to nic konkretnego mi nie powiedział. Teraz zaczął mnie swędzieć brzuch, żadnych upławów i boleści brzucha nie mam. Czy mogę być w ciąży mimo że test ciążowy wyszedł negatywnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

istnieje możliwość niewystąpienia krwawienia miesięcznego po zaprzestaniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli miesiączka nie pojawi się w okresie do 6 miesięcy, wówczas należy rozpocząć diagnozowanie wtórnego braku miesiączki i rozpocząć ewentualne leczenie.

Pozdrawiam!