Spóźniająca się miesiączka...

Witam!
Mam 22lata i pewien problem.
Otóż ostatnią miesiączkę miałam około18 grudnia 2009r., następną powinnam dostać 14 stycznia dziś jest już 22 a tu nic. Regularnie współżyję z chłopakiem, stosujemy metodę przerywaną. Od niedzieli boli mnie podbrzusze, jajniki, macica. Dodam, że mam wypryski na buzi. Wczoraj robiłam test ciążowy wyszedł negatywny.

Czy mogę być w ciąży? I co dalej? Wizyta u ginekologa czy kolejny test?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Radzę powtórzyć test, z moczu porannego. Czasem w tak wczesnym okresie daje on wynik fałszywie ujemny (jedna kreska pomimo obecności ciąży).
Polecam artykuł o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o dużej skuteczności (wskaźnika Pearla: 4). Bardziej jednak prawdopodobne, że Pani objawy zapowiadają jedynie opóźnioną miesiączkę (pojedyncze nieregularności w cyklu miesiączkowym są normą nawet u zdrowej kobiety).
Pozdrawiam serdecznie!