Spóźniająca się miesiączka a antykoncepcja

Witam, mam 17 lat. Z moim chłopakiem współżyję od pół roku. Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne A***. W pewnym momencie drugiego opakowanie zapomniałam zażyć tabletkę z drugiego tygodnia. Wzięłam ją dopiero po upływie 12 godzin. W tym czasie piłam alkohol i kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. Resztę tabletek przyjmowałam właściwie.

Niedawno powinien wystąpić okres, gdyż nadszedł czas siedmiodniowej przerwy. Zamiast krwawienia miesiączkowego mam gęste białe upławy z pochwy oraz często odczuwam ból obu jajników. Co to może być ? Czy muszę dla pewności zrobić test ciążowy ? Dodam, że niedawno byłam leczona na zapalenie przydatków oraz lewego jajnika.

A podczas pierwszego opakowania wystąpiło krwawienie podczas brania tabletek, potem okres dostałam normalnie. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki z drugiego tygodnia należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę a kolejne o stałej porze. Nie zaleca się stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pani tak właśnie postąpiła dlatego działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Należy jednak pamiętać, że tabletki nie chronią w 100% przed ciążą.

Dlatego w przypadku braku krwawienia zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego powinna Pani wykonać test ciążowy.
Z drugiej strony jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych jest bark krwawienia. W Pani przypadku być może ponownie doszło do stanu zapalnego dróg rodnych co również może mieć wpływ na krwawienie.

W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego oraz braku krwawienia w kolejnym cyklu konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam