Spóźniająca się miesiączka a prawdopodobieństwo ciąży po samych pieszczotach

Witam. Mam problem. Mam 21 lat zyje w. Stalym zwiazku ale nigdy jeszcze nie wspolzylam. Jesli juz do czegos dochodzi to sa to pieszczoty. I czy przez pieszczoty mozna zajsc w ciaze. Ja sama na podstawie mojej wiedzy sadze ze nie ale wole zapytac i uslyszec to od innych. Ale co innegi moze powodowac opoznienie sieokresu.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli podczas pieszczot nie dochodzi do penetracji to rzeczywiście nie ma możliwości zapłodnienia. Jedną z przyczyn opóźnienia się okresu jest infekcja dróg rodnych. Ma na to także wpływ min. stan emocjonalny. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.