Spóźniająca się miesiączka a ryzyko ciąży

Mam 18 lat i niestety nieregularny okres. 17 lipca kochałam się z chłopakiem, a 2 września dostałam okres. Jest już listopad a ja dalej nie miesiączkuje, nie mam żadnych objawów ani nic z tych rzeczy abym mogła myśleć, że jestem w ciąży tylko ten okres który się nie pojawia. Już wiele razy czekałam na miesiączkę nawet po 2 miesiące. Czy jest możliwe to abym była w ciąży jak dostałam okres po stosunku?

Redakcja abcZdrowie

Skoro w 1,5 miesiąca po stosunku wystąpiła normalna miesiączka możliwość ciąży jest znikoma. Napisała Pani, że dwumiesięczne przerwy między krwawieniami występowały już wcześniej. Zawsze może Pani wykonać test ciążowy  i w przypadku wyniku negatywnego spokojnie zaczekać na krwawienie. Ponadto gdyby do zapłodnienia doszło niemal przed czterema miesiącami, z pewnością zauważyłaby Pani inne objawy ciąży.