Spóźniająca się miesiączka a test ciążowy

Ostatnio dlugo spozniala mi sie miesiaczka. Wykonalam test ktory wyszedl negatywnie. Krwawenie wystapilo ale miesiaczka byla krotsza i slabsza niz zawsze. Do tego pojawily sie mdlosci, bole glowy, rozdraznienie itp.Wizyte u ginekologa mialam odrazu po jej zakonczeniu. Podczas USG widoczny byl peccherzyk , lekarz stwierdzil ze to pozostalosci po miesiaczce. Czy mogl go pomylic z pecherzykiem ciazowym? Dodatkowo mam niski poziom cholesterolu i czy on moze miec jakis wplyw na wynik testu ciazowego?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk Graafa (po owulacji) znajdują się w różnych narządach i ciężko jest je ze sobą pomylić. Niemniej jednak, jeżeli ma Pani w dalszym ciągu wątpliwości odnośnie prawdopodobnej ciąży, to najpewniejszym rozwiązaniem będzie ocena poziomu hormonu beta-hCG we krwi, jest to badanie dużo bardziej czułe, niż test ciążowy wykonywany z moczu.