Spóźniająca się miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! 27 września odstawiłam tabletki. 1 października dostałam normalnie okres i od tamtej pory nic. Gdybym dalej zażywała tabletki okres wypadłby 2 tygodnie temu, ale go nie ma. Mój naturalny cykl wynosił ok 35 dni. Dodam, że od czasu odstawienia tabletek współżyłam 2 razy z zabezpieczaniem (prezerwatywa), przy czym zastosowana była prawidło (nie pękła, itd), z czego jeden raz, wytrysk był na zewnątrz. Moje pytanie, czy brak okresu może być wynikiem ciąży, czy tylko wynikiem odstawienia tabletek anty.? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Ciąża w Twoim przypadku jest mało prawdopodobna. Dla pewności zawsze możesz wykonać test. W Twoim przypadku na pewno będzie już wiarygodny.
Spóźnienie miesiączki tłumaczyłabym zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi odstawieniem tabletek. Jest to zjawisko bardzo często spotykane u pacjentek, które przez dłuższy czas stosowały doustną antykoncepcję hormonalną. Takie wydłużenia cyklu oraz charakter miesiączki mogą mieć miejsce nawet do 6 miesięcy. Jeżeli po tym czasie cykle się nie uregulują, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Pozdrawiam.