Spóźniający się okres a grzybica pochwy

Witam,

mam pytanie odnośnie grzybicy pochwy, otóż ginekolog przepisał mi tabletki dopochwowe g*** a pożniej n***  i od czasu stosowania tych leków (ok 2 miesięcy) zauważyłam zmiany w miesiączce. Okres występuje 3-4 dni wcześniej i trwa 2 dni i 3 dni plamienia. Dodam że uprawiałam sex bez zabezpieczenia, ale nie były to dni płodne. Nie wiem czy mam się martwić ewentualną ciążą czy może zmiany w miesiączce mogą być spowodowane lekami. Proszę o odpowiedz i pomoc.

Witam serdecznie,

Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Mogą one niczym nie różnić się od poprzednich miesiączek albo mogą mieć nieco inny przebieg. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Stany zapalne dróg rodnych mogą powodować zaburzenia cyklu. Gdyby te zaburzenia utrzymywały się po zakończonym leczeniu konieczna będzie wizyta u ginekologa. Takie objawy mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam