Spóżniający się okres a negatywne testy ciążowe

Witam! Mam pytanie odnośnie spóźniającego się okresu. Miesiączkę zawsze miałam dość nieregularną (opóźnienia kilkudniowe do tygodnia). Obecnie okres spóźnia mi się 15 dzień. Ostatni raz współżyłam ponad miesiąc temu. Pierwsze 2 testy ciążowe wykonałam 10 dni po oczekiwanym terminie miesiączki, oba wyszły negatywnie, następny wykonałam 2 dni później z porannego moczu, który również wyszedł negatywnie, kolejny 4 z kolei test wykonałam dzień później (13 dni opóźnienia miesiączki) również negatywny. Łącznie wykonałam 4 różne testy w innych odstępach czasowych i dniowych. Ponad tydzień temu śluz z pochwy był gęsty, ciągnący się, przezroczysty w dość sporych ilościach. Po za tym nie zaobserwowałam żadnych zmian. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! Czterokrotnie uzyskany negatywny wynik testów ciążowych wykonywanych ponad 14 dni po zbliżeniu niemal ze 100% prawdopodobieństwem pozwala wykluczyć ciążę. Ostateczne jej wykluczenie możliwe jest jedynie po oznaczeniu poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi lub poprzez badanie ultrasonograficzne. W Pani opisie nie znajduję jednak podstaw do obaw o ewentualne zapłodnienie. Przyczyn wydłużenia cyklu może być wiele. Ze względu na Pani młody wiek najbardziej prawdopodobne jest podłoże hormonalne. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu najbliższych 7 dni, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!