Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, kochałam sie z chłopakiem i zabezpieczalismy sie prezerwatywa, dostałam okres . jednakże kojeny mi sie zpóźnia a nie mielismy stosunku płuciowego. co to oznacza???
KOBIETA ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, jeżeli od poprzedniej miesiączki nie dochodziło do stosunków płciowych, to ciążę można wykluczyć. Na spóźniający się okres wpływ ma wiele czynników (zmiana trybu życia, stres, infekcje). Jeżeli poprzednie okresy były regularne, a ostatnie krwawienie było dużo mniej obfite niż poprzednie to dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Wskazane postępowanie: wykonać test ciążowy w przypadku ujemnego wyniku proszę odczekać jeszcze 7 dni przy dalszym braku miesiączki konieczna konsultacja ginekologa-dianostyka zaburzeń hormonalnych. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy