Spóźniający się okres a wykonanie testu ciążowego

witam. spóźnia mi sie okres już 6 dni.zawsze mam regularnie co 28-29 dni.zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie.boli mnie brzuch jak w czasie okresu już ok tygodnia,boli i przestaje.dodam że w pierwszej ciąży też tak miałam bolał mnie wtedy kiedy powinnam miec okres a brak plamienia i okazało sie że jestem po zrobieniu testu..Kochałam sie z mężem 1 i 14 dzis jest 26 czy to za szybko żeby test wykrył ciąże?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam1
Test ciążowy powinien już wykryć ciążę. Dla pewności warto powtórzyć badanie za 3 dni. Jeśli wynik okaże się negatywny oraz krwawienie nie pojawi się w najbliższym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.