Spóźniający się okres i negatywny test ciążowy

witam, Mam 21 lat, okres spóźnia mi się już 14 dni ,mam nieregularne cykle,współżyłam bez zabezpieczenia ale nie doszło do wytrysku w pochwie,boli mnie brzuch i z pochwy wydziela się biały śluz,dodam że wykonałam test ciążowy w 10 dniu spożniającego się okresu czyli około 20 dni po stosunku,test wyszedł negatywny. Co może być powodem braku okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powodów braku miesiączki może być wiele. Może być to bowiem wynik ciąży, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, anemii, schorzeń ogólnoustrojowych, itd. Sugeruję powtórzenie testu ciążowego. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie dalej się nie pojawi proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.