Spóźniający się okres i różne wyniki testów ciążowych z moczu

witam. moje pytanie jest nastepujace, miesiaczka spoznia mi sie juz prawie 3 tyg, bylam dzis u lekarza i na usg dopochwowym bylo wyraznie cos widac, lecz zrobiono mi jeszcze raz test ciazowy z moczu i wyszedl negatywny (ja w domu zrobilam 3 i wyszly pozytywnie) nie wiem co myslec. na co jest za wczesnie na stwierdzenie czy to ciaza czy czy w moczu nie ma wystarczajaco hcg
ponad rok temu

Witam serdecznie. Wczesna ciąża może nie być jeszcze widoczna w badaniu usg. Oznaczenie beta-HCG z moczu jest natomiast metodą zawodną i może dawać wyniki fałszywie ujemne. Jeśli jednak domowe testy dawały pozytywne wyniki, niewykluczone że niestety mogło dojść do utraty ciąży. Aby to zweryfikować konieczne jest seryjne oznaczenie stężeń beta-HCG z krwi i obserwacja dynamiki narastania bądź spadku poziomu hormonów.