Spóźniający się okres - o co chodzi?

Dzień dobry! Mam 17 lat. Okres spóźnia mi się już ponad dwa tygodnie. Ciąża jest wykluczona ponieważ jestem dziewicą - nie uprawiałam seksu, pettingu ani niczego w tym stylu. Parę dni temu na papierze toaletowym zauważyłam delikatne krwawienie, jak na początku okresu, myślałam, że nareszcie się zaczęło. Ale potem nic. Śluzu nie ma, jak zawsze przed okresem. Czasem widzę tylko bardzo malutkie strużki brązowego śluzu, tak małe, że można je przeoczyć. O co chodzi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że cierpisz na zaburzenia hormonalne. Jest jednak jeszcze za wcześnie na to, by wdrażać diagnostykę. Póki co, radzę się przez kilka miesięcy poobserwować. Miesiączka z pewnością w końcu pojawi się.

Jednorazowa nieregularność cyklu ma prawo przydarzyć się każdej zdrowej kobiecie, może to być wywołane zmianą klimatu, przemęczeniem, stresem itp. Jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, to powinnaś udać się do lekarza ginekologa lub ginekologa-endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i ewentualnie zleci leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!