Spóźniający sie okres po odstawieniu - co się dzieje?

Witam! Otóż mam takie pytanie. Ostatni okres miałam 19 grudnia. Tabletki odstawiłam przed tym okresem. W pierwszym tygodniu stycznia kochałam się ze swoim chłopakiem z prezerwatywą. Następnie ok 2 tygodni, po tym zaobserwowałam dziwny brązowawy śluz. Po czym okres w oczekiwanym dniu się nie pojawił. Tydzień po oczekiwanym terminie poszedłem do lekarza, który mnie zbadał i przepisał tabletki na wywołanie okresu, które brałam przez tydzień. Nie pomogły, więc zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Po tym minął kolejny tydzień, a okresu nie ma już. Spóźnia się prawie 3 tygodnie. Nie wiem co mam o tym myśleć. Proszę o jakąś podpowiedź, co to może być? Czy to normalne? Z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według statystyk najczęstszą przyczyną braku miesiączki u kobiet prowadzących aktywne życie płciowe jest ciąża. Proponujemy zatem ponowne wykonanie testu ciążowego. Najprawdopodobniej jednak brak miesiączki wynika z uwarunkowań hormonalnych, które wynikają z odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Bardzo często bowiem potrzeba nawet 6 miesięcy pod odstawieniu tabletek by cykle powróciły do naturalnego rytmu. Proszę jednak być w stałym kontakcie ze swoim ginekologiem, co umożliwi wykluczenie innym przyczyn.