Spóźniający się okres po odstawieniu tabletek - czy to możliwe?

Mam następujący problem. Brałam 2,5 roku tabletki antykoncepcyjne, odstawiłam, dostałam krwawienie z odstawienia, miesiączkę (po dłuższym czasie) i czekam na kolejną, ale nie nadchodzi. W ciążę powątpiewam i to bardzo, bo kochałam się od ostatniej miesiączki może dwa razy i to zawsze z prezerwatywą. Czytałam, że po odstawieniu pigułek pierwsze kilka okresów może się spóźniać, ale jednak wolę zapytać. Z góry dziękuję i liczę na szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy tak długim stosowaniu antykoncepcji jej odstawienie często wywołuje zaburzenia miesiączkowania, tj. zmianę charakteru miesiączki jak i długość trwania cyklu. Taki stan może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Jeżeli w tym czasie nic się nie zmieni niezbędna będzie kontrola ginekologiczna.

Pozdrawiam