Spóźniający się okres po stosowaniu diety z małą ilością tłuszczów

Od 3 tyg.stosuje diete 3d chili.okres mialam 6stycznia, srednio miesiaczka przychodzi co 30-32dni tym razem jeszcze sie nie pojawila. Prawdopodobienstwo zajscia w ciaze jest znikome- stosunek przerywany odbyl sie 1 lutego. Zrobiłam 2 testy, 1 dzis rano i wyniki sa negatywne. przed krwawieniem pojawialy sie pryszcze, rozdraznienie, zmeczenie- tak jest i tym razem ale miesiaczki nadal nie ma. Czy to moze byc spowodowane dieta i malą iloscia tluszczy? Wczesniej jadlam duzo slodyczy fast foodow itp

Witam serdecznie,

Jak najbardziej brak miesiączki może być skutkiem przejścia na dietę. Był to spory szok dla Pani organizmu i zaburzyła Pani gospodarkę hormonalną, która jest bardzo czuła. Proponowałabym zmienić dietę na bardziej zbilansowaną i dostosowaną do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Być może oprócz tego ze dostarcza Pani zbyt mało dobrych tłuszczów to jeszcze brakuje innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należałoby zrobić pomiary składu Pani ciała oraz obliczyć czynną przemianę materii i na tej podstawie ułożyć dietę. Jeżeli w tym momencie nie pokrywa Pani swojego zapotrzebowania kalorycznego to miesiączka może nie wrócić. Organizm jest osłabiony i nie funkcjonuje jak należy. Najlepiej umówić się na konsultację z dietetykiem który ułozy odpowiednią dietę. Diety z internetu nie są dla każdego!
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk