Spóźniający się okres po stosunkach z prezerwatywą

Ostatni okres miałam8-12(październik)cykl mam co26-28dni.we wrześniu okres mialam od12do15 i cykl trwał26dni.!25paździer.miałam swoj pierwszy raz,zabezpieczylismy sie prezerwatywa,chlopak nie doszedl w srodku i były to dni nieplodne,26 października i 2listopada tez sie kochalismy tak jak poprzednio(gumka i nie w srodku)3listopada powinnam dostać okresu,jest juz5 i nadal niemam. prezerwatywa nam nigdy nie pękła.czy mogę byc w ciąży?na test jest za wczesnie.pierwszy raz-bezbolesny i nie krwawilam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie doszło nieprawidłowości podczas stosowania prezerwatywy (np. pęknięcie czy zsunięcie) to ryzyko ciąży jest znikome. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.