Spóźniający się okres po stosunku bez zabezpieczenia

Mam pewien nurtujący mnie problem. Otóż w lipcu tego roku miałam cesarskie cięcie. Pierwszy okres po porodzie dostałam 4 września, następny 6 października. W między czasie współżyłam 2 razy z zabezpieczeniem z prezerwatywą. Wytrysk odbywał się na zewnątrz. dzisiaj jest już 10 listopad i nie mam okresu. Czy to oznacza, że jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pomimo zabezpieczenia w postaci prezerwatywy oraz wytrysku poza drogami rodnymi kobiety istnieje ryzyko ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Jeżeli to nie wyjaśni przyczyny braku miesiączki konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam